تاریخچه کشت محصول گلخانه ای (خیار) در جهان ، ایران

تاریخچه گلخانه داری در جهان، ایران
احداث گلخانه برای تولید میوه های خارج از فصل و همچنین گل و گیاهان زینتی از قرن 17 میلادی در اروپا آغاز شد و در50 سال اخیر به منظور استفاده بهینه از منابع خاک وآب و یا اشتغال زایی در سراسر جهان گسترش یافته است.
این صنعت در ایران  از سال 1340 در منطقه فلاورجان اصفهان با احداث گلخانه های چوبی شروع شــــده و هم اکنون بیش  8500  گلخانه مدرن و سنتی سراسرکشور احداث شده است که بیش از 300000  نفر در کشور در این شغل امرار معاش میکنند  و انواع محصولات نظیر خیاردرختی , گوجه فرنگی, فلفل دلمه ای رنگی,توت فرنگی, انواع گلهای شاخه بریده مانند رُز, و....... در حال تولید است

توليد محصولات گلخانه اي با استفاده از فن آوري جديد به وسيله نصب سوله هاي نيم دايره اي و به كار گيري شرايط آب و هوايي كنترل شده در سالهاي اخير نه تنها موجب افزايش عملكرد گرديده بلكه باعث استفاده بيشتر از فضاي گلخانه ها ، كنترل بيشتر آفات و بيماريها و توليدي با كيفيت بالاتر و بهداشتي تر شده است .
كشت اينگونه سبزيجات در سوله هاي نيم دايره با پوشش پلاستيك به گلخانه داران كمك كرده است تا بتوانند با مقدار محدودي زمين توليداتي معادل ده ها برابر كشت در فضاي آزاد را  داشته باشند ، ضمن اينكه در صورت استفاده از روش آبياري قطره اي باعث صرفه جويي در آب آبياري و كودهاي شيميايي پر مصرف ( ماكرو  ) و كم مصرف ( ميكرو ) مي گردند.

با کشتیار بیشتر بدانیم: شرایط لازم برای احداث گلخانه

به نظر مي رسد در صورت ادامه كشت صيفي جات با اين روش نه تنها به افزايش توليد در واحد سطح كمك مي كند بلكه زمينهاي بيشتري نيز براي كشت هاي مهمتر آزاد مي گردد . رونق صادرات محصولات گلخانه ای در سالهاي اخير ، اهميت توجه به اين گونه روشهاي توليد را افزايش داده و زمينه اشتغال را براي افراد بيشتري فراهم نموده است.
مديريت بالاي صيفي جات گلخانه ای باعث گرديده علاقمندان براي حداكثر توليد و آشنايي با فنون مديريتي با متخصصين اين رشته بالاخص در بخش خصوصي ارتباط مؤثري برقرار كنند و در نتيجه از درآمد بالاتري برخوردار شوند به همين علت در چند ساله اخير با توجه به توسعه كشت هاي گلخانه اي و جلب طبقات مختلف مردم نه تنها بسياري از افراد تحصيل كرده و علاقمند در اين زمينه مشغول شده اند بلكه بكارگيري اين فن آوري در جوامع كشاورزي و روستايي تا حدودي باعث جلوگيري از مهاجرت آنها به شهرها شده است .
خیار گلخانه‌ای گیاهی است سریع‌الرشد که شرایط آب و هوای گرم و مرطوب را می‌پسندد. وجود آب کافی در خاک جهت افزایش رشد رویشی و به تبع آن افزایش ظرفیت فتوسنتزی الزامی است.

با کشتیار بهتر بکاریم: شرایط اقلیمی مناسب برای کدو

همچنین میزان قابلیت دسترسی به آب یکی از فاکتورهای اساسی است که کیفیت میوه به خصوص سفتی میوه را تحت تاثیر قرار می دهد .
خیار گلخانه‌ای به تغییرات آب موجود در خاک حساس است. "جانودی و وایدرز " دریافتند ، زمانی که میزان مکش آب موجود در خاک به عدد 600- تا 800- هکتوپاسکال برسد میزان ذخیره مواد غذایی حدود 50 درصد در گیاه کاهش می یابد در نتیجه کاهش رطوبت در خاک تا این حد می‌تواند سبب کاهش 50 درصدی وزن خشک گردد با این وجود برگشت این وضعیت به حالت اولیه خود بسرعت 12 ساعت بعد از آبیاری مجدد امکان پذیر می باشد . همچنین کاهش رشد رویشی و به تبع آن کاهش ظرفیت فتوسنتزی سبب کاهش رشد میوه می گردد . علاوه بر این در شرایط استرس آبی وارد آمده به گیاه ممکن است تشکیل میوه تحت تاثیر رقابت زیاد ، بین اندام های مختلف گیاه قرار بگیرد .

 


شاید برای شما مفید باشد:  جدیدترین توصیه های فنی پرورش خیار