پراکنش زعفران در دنیا و ایران

زعفران علاوه بر ایران در کشورهای باستانی دنیا که همانند ایران روزگاری صاحب تمدن گسترده ای بوده اند نیز کم و بیش رواج دارد. نگاهی به کشورهای تولید کننده زعفران نشانگر ترویج این گیاه در اثر دست به دست شدن سرزمین ها بین حکومت های مختلف در دوران قبل و بعد از اسلام است. امروزه به جز ایران مهمترین کشورهای تولید کننده زعفران اسپانیا، ایتالیا، یونان، هند، مراکش و آذربایجان می باشد.
زعفران گیاهی است نیمه گرمسیری که در مناطقی که دارای زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک هستند رشد می یابد. مناطق زعفران خیز جهان عمدتا در عرض های جغرافیایی 30 تا 40 درجه شمالی و در فاصله فلات ایران در شرق تا اسپانیا در غرب قرار دارد.

در کشتیار بیشتر بخوانیم: روش ها و چگونگی کاشت زعفران

زعفران در منطقه آب و هوایی مدیترانه و غرب آسیا از عرض جغرافیایی 30 تا 50 درجه شمالی و طول جغرافیایی 10 درجه غربی تا 80 درجه شرقی در مناطق بسیار کم باران ایران که دارای زمستان سرد و تابستان گرم هستند، گسترش دارد. زعفران در کمربند جغرافیایی وسیعی از سواحل مدیترانه در غرب تا کشمیر در شرق کشت و کار می شود. بزرگترین تولیدکنندگان زعفران در جهان کشورهای ایران، اسپانیا، هند، یونان، آذربایجان، مراکش و استرالیا هستند و بیشترین زعفران تولیدی در اروپا نیز متعلق به اسپانیا، یونان و ایتالیا می باشد.

در کشتیار بیشتر بخوانیم: توصیه های عمومی کشاورزی  

قسمت اعظم زعفران کشور در استان خراسان تولید می شود اما در سایر استان ها مانند استان های فارس، کرمان و یزد نیز این محصول کشت می شود.
ايران با سطح زير كشتي در حدود 85000 هكتار و توليد ساليانه 300 تن زعفران، با بيش از 90% توليد جهاني، بزرگترين توليد كننده زعفران از نظر كميت و كيفيت در سطح جهان مي باشد. بيشترين سطح زير كشت زعفران در حال حاضر مربوط به استان هاي خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، اصفهان، فارس، کرمان و یزد مي باشد.

 


شاید برای شما مفید باشد:  جدیدترین توصیه های فنی زعفران