نژاد زنبور عسل ایتالیایی

زنبورعسل ایتالیایی  (آپیس ملیفرا لیگوستیکا)  زنبورهایی هستند که امروزه در تمام قاره های جهان پرورش داده می شوند

اين نژاد در ايتاليا پرورش يافته و ً بعدا به آلمان و آمريکا نيز برده شده وامروزه در تمام دنيا به خصوص در ايتاليا و آمريکا به سرعت پيشرفت کرده است. شکم زنبوران اين نژاد باريک و خرطوم آنها ً نسبتا طويل است اين نژاد خيلی آرام بوده و تمايل زياد به ازدياد تخم دارد. توسعه بهاری کندوبه موقع و خيلی با سرعت انجام می گيرد. تمايل کمی به بچه کندو دارد. نگهداری زمستانی بايد با کندوهای قوی که دارای غذای کافی هستند، صورت گيرد.

در واقع بیشترین تعداد کلنی هایی که پرورش دهندگان زنبورعسل در جهان نگهداری میکنند ایتالیایی است . علت آن این است که این نژاد خود را به خوبی با شرایط مختلف آب و هوایی وفق می دهد . همچنین در جمع آوری شهد و گرده فعال و سخت کوش است .

با کشتیار بیشتر بدانیم: نژاد کارنيولان يا زنبور عسل خاکستری

مشخصات نژادی

زمانی که از فاکتورهای مرفولوژی و ریخت شناسی نژاد ایتالیایی صحبت میکنیم باید به فاکتور منحصر بفردی اشاره کنیم که رنگ زیبای طلایی بدن کارگران است که در زیر نور آفتاب می درخشد .

جثه کارگران نژاد ایتالیایی متوسط است و دارای بالهایی با اندازه خوب (نسبت به وزن و جثه ) می باشند . ایندکس کوبیتال کارگران بین ۲٫۴ تا ۲٫۶ متوسط است .

لاین های نژاد ایتالیایی

لاین های متعددی از نژاد ایتالیایی در سرتاسر جهان وجود دارد . پرورش دهندگان ملکه و مراکز اصلاح نژاد زنبورعسل از چین تا استرالیا و افریقای جنوبی تا امریکا هر کدام لاین های مختلفی از لیگوستیکا تولید کرده اند . در چین جهت برداشت حداکثر ژله رویال از این نژاد استفاده می شود .

در استرالیا و نیوزلند لاین هایی با تولید جمعیت بسیار زیاد پرورش داده میشود . تولید عسل آنها بسیار بالاست . در امریکا لاینهای خاصی از لیگوستیکا کردوان مقاوم به بیماریهای ویروسی و پارازیتها در حال تولید است و پژوهشگران در حال کار بر روی آنها هستند .

بطور کلی این نژاد به قولی همه فن حریف است و در واقع علت گسترش بسیار زیاد آنها نیز همین است .

با کشتیار بیشتر بدانیم: رده بندی جانورشناسی زنبور عسل

خصوصیات رفتاری

ملکه های ایتالیایی کلنی هایی بسیار پرجمعیت می سازند . میزان تخمریزی آنها بسیار زیاد است . در بهار به سرعت رشد میکنند و جمعیت کندو را بالا میبرند و این جمعیت قوی را تا پاییز و زمستان حفظ میکنند .

در تابستان اغلب چندین طبقه پر از عسل از آنها برداشت میشود . با اینحال تمایلی به شاخون زدن و بچه دادن ندارند .

تولید عسل نژاد ایتالیایی بسیار زیاد است . در امریکا و استرالیا از هر کندو ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلو عسل برداشت میشود .

با کشتیار بیشتر بدانیم: نژاد زنبور عسل قفقازی

 


شاید برای شما مفید باشد:  جدید ترین توصیه های فنی زنبورداری