پراکنش کشت برنج در ایران

کشت برنج در ایران

بیشترین میزان کشت برنج ایران در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان (گرگان وگنبد) که اطراف دریای خزر قرار دارند با 71 درصد سطح زیرکشت از کل کشور انجام می‌گیرد. این مناطق از مراکز عمده کشت و تولید برنج به حساب می‌آیند. علاوه براین در سه استان خوزستان، فارس و اصفهان نیز برنج کشت می‌شود. پس از این پنج استان در 11 استان دیگر کشور مانند لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان  نیز برنج کشت می‌شود که این 11 استان مجموعاً 7/6 درصد از سطح زیرکشت کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

در کشتیار بیشتر بخوانیم: ترکیب و خواص غذایی برنج

سطح زیر کشت برنج

پس از گندم، برنج مهم‌ترین محصول کشاورزی بوده که نقش بسیار بارز و چشمگیری در تغذیه مردم جهان و کشورمان دارا می‌باشد.  این محصول پس از گندم بیشترین سطح اراضی کشاورزی را در جهان به خود اختصاص داده است.

براساس آمارگیری سال 1376 انجام شده، سطح زیرکشت برنج کشور 563 هزار هکتار برآورد شده است. بنابراین سهم ایران از سطح زیرکشت برنج جهان 4 درصد می‌باشد. سرانه مصرف برنج بین 38 ،36 و 40 کیلوگرم سرگردان است 75 درصد از اراضی زیر کشت برنج در استان‌های ساحلی دریای خزر قرار دارد.

استان مازندران با 230 هزار هکتار برنج‌کاری، اولین مقام تولید برنج را در سطح کشور دارا می‌باشد. طي سال‌هاي 1380 تا 1385 هجري‌شمسي نشان مي‌دهد كه بين 36 تا 46 درصد توليد برنج كشور و همچنين بين 33 تا 39 درصد سطح زير كشت برنج كشور به استان مازندران اختصاص داشته است.

در کشتیار بیشتر بخوانیم: آبزی پروری و ماهیان گرم آبی

آمارهاي انتشار يافته از سوي وزارت جهادكشاورزي نشان مي‌دهد كه استان مازندران با در اختيار داشتن بيش از يك سوم سطح زيركشت برنج كشور از بالاترين ميزان راندمان و توليد در ميان استان‌هاي كشور برخوردار است. با توجه بيشتر به مشكلات كشت برنج در اين استان همچون تغيير كاربري اراضي شاليزاري و تبديل آنها به باغ‌های مركبات و جلوگيري از كوچك‌شدن مساحت شاليزارها و… مي‌توان از پتانسيل بالقوه اين استان در جهت نیل به خودكفايي در توليد برنج بهره برد(دهقان،1388).

طبق آمار (روزنامه ایران 30/6/93) مازندران 230 ھزار هکتار اراضی شالیکاری دارد که سالانه با تولید 900 هزار تن برنج سفید، 42درصد برنج کشور را تأمین می‌کند. بر طبق جدیدترین آمار (11/6/94) سطح زیرکشت برنج کشور حدود 560 هزار هکتار است که 238 هزار هکتار آن گیلان و 210 هزار هکتار آن هم در مازندران است.

در کشتیار بیشتر بخوانیم: طبقه‌بندی واریته‌های برنج

همچنین در سطح 28 هزار و 800 هکتار از اراضی شالی استان مازندران کشت مجدد انجام می‌شود اما در گیلان کشت مجدد صورت نمی‌گیرد (روزنامه صدای اقتصاد). براساس آخرین آمارها (7/5/94)، میزان تولید برنج در داخل کشور را دو میلیون و 200 هزار تن و مصرف آن را سه میلیون تن اعلام کردند.  در کشورهای مختلف سهم اشتغال در بخش کشاورزی 2 تا 3 درصد است، اما مازندران 20درصد اشتغال در این بخش دارد. سهم درآمد خانوار روستایی استان از محل فعالیت‌های کشاورزی را 20درصد بوده و این درحالی است که همه فعالیت‌های اقتصادی آنان کشاورزی است .(موسسه تحقیقات برنج کشور)

براساس آمارانستیتو تغذیه ایران سرانه مصرف برنج در کشور 36/5 کیلوگرم بوده که دو میلیون و 750 هزار تن آن برای کشور نیازاست. سرانه مصرف برنج در خانواده‌های شهری و روستایی به ترتیب 39 و 41 کیلوگرم می‌باشد ولی این آمار از دهه80 به بعد روندکاهشی داشته است. میزان گردش مالی محصول برنج در مازندران 5 هزار میلیارد تومان می‌باشد (رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران 12/6/94 خبرگزاری ایسنا)

 


شاید برای شما مفید باشد:  جدیدترین توصیه های فنی برنج